Izmantojot izdevību, ka savienotie reisi uz Limu sākas Amsterdamā, nolēmām tur ierasties divas dienas ātrāk, lai apskatītu pilsētu. Mūs sagaida estētiska pilsēta un pirmais, ko saožam, līdz ko izejam no lidostas, protams, ir zālīte. Šeit nepamet sajūta, ka esam trāpījuši tādā kā nākotnes utopijā. Māju pagalmos ir elektromobīļu uzlādes punkti, lielākā iedzīvotāju daļa pārvietojās ar velosipēdiem vai motorolleriem, pa speciāli iekārtotiem veloceliņiem. Un daudz, ļoti daudz Teslas, kas tiek lietotas arī kā taxi. Vārdu sakot, idille. Ļoti dārga idille.

Paliekam visai glaunā viesnīcā Dutch Design Hotel Artemis, kaut kur starp lidostu un centru. Amsterdama ir dārga pilsēta, īpaši attiecībā uz hoteļiem un hosteļiem, taču, laicīgi un cītīgi meklējot pa pareizajām vietām, izdevās atrast šo viesnīcu, kas mums izmaksāja mazāk, kā nakšņošana hostelī. No viesnīcas uz centru ir jābrauc ar 2. tramvaju, kas ir iekļauts National Geographic Top 10 labāko tramvaju maršrutos pasaulē. Šis skaļais fakts sevi attaisnoja, jo pa ceļam varēja redzēt daļu no galvenajiem tūrisma objektiem: muzejus, kanālus, vēsturiskas ēkas.

Pirmajā dienā, nesteidzīgi un bez konkrēta plāna, apskatam centru, iedzeram vietējo alu, vienā no kanālmalas kafejnīcām, vērojam laivu satiksmi un Coffee shopu entuziastus. Pusdienas ieturam Amsterdamas China Town, kur nobaudām Thai nūdeles. Visos mūsu braucienos, kādā mirklī, atrodam sevi China town, kādi ir vairums lielajās pilsētās visā pasaulē, jo mums abiem ļoti iet pie sirds Āzijas virtuve. Ņemot vērā, ka Āzijas virtuve parasti velk uz lēto galu, tad Amsterdamā to varat negaidīt. Par divām vienkāršām nūdeļu porcijām un Thai tējām samaksājām Rīgas restorānu nedēļai pielīdzināmu summu.

Amsterdamas centrs ir ļoti omulīgs. Kanālu malās, pie margām noparkoti velosipēdi. Gar kanāliem izvietojušās kafejnīcas un ēku pagrabos atrodas Coffee shopi. Protams, izgājām arī caur sarkano lukturu rajonu, kur sarkanie lukturi gan vēl nebija iedegti, bet dāmas jau dežūrē skatlogos un pavedinošā apģērbā aicina iekšā garāmgājējus.

Sarkano lukturu iela

Nākamajā dienā vēlos apmeklēt Rijksmuseum, kas ir Holandiešu mākslas muzejs, un Vincenta Van Goga muzeju. Nojaušu, ka ir jāizvēlas viens, jo katra muzeja apmeklējums aizņem vairākas stundas, turklāt man ļoti patīk iedziļināties detaļās... Nolemju par labu impresionismam, arī Jānis balso par Van Gogu. Braucot uz muzeju, izkāpjam dažas pieturas ātrāk, ieejam beķerejā nopirkt tikko ceptas maizītes un kafiju, un dodamies uz Vondelparku brokastot. Ar Jānis spriežam, ka šis ir viens no skaistākajiem parkiem, kādā esam bijuši. Šeit ir atrasts perfekts balanss starp došanu vaļu dabai un cilvēka ietekmi. Lavierējot pa labiekārtotiem celiņiem un tiltiņiem, ir iespēja arī ieiet parka biezokņos.

Vondelparks

Jānis sper savus pirmos soļus mākslā un Van Goga muzejā ļoti gaidīja ieraudzīt Zvaigžnoto nakti, taču šī glezna atrodas MoMA muzejā Ņujorkā. Tomēr redzam slavenās [Saulespuķes](https://en.wikipedia.org/wiki/Sunflowers_(Van_Gogh_series). Audiotūre un pieejamie apraksti uzbur ainu par šo unikālo, neatlaidīgo un dvēselisko cilvēku. Van Gogs sava mūža galā, spītējot garīgajai slimībai, prata kultivēt savu unikālo un ģeniālo glezniecības stilu un uzgleznot savas labākās gleznas. Iepriecina, ka muzejā ir apskatāmas arī citu Van Goga laikabiedru un draugu gleznas, piemēram, Pola Gogēna.

Vondelparks

Pēc muzeja apmeklējuma izbraucām ar kuģīti pa Amsterdamas kanāliem. Ja ir maz laika, šādā veidā var apskatīt pilsētu un gūt priekšstatu, par dažādiem tās rajoniem. Īpaši izbaudu Jordaan rajonu un baržas, kuras, neskatoties uz dažādām neērtībām, cilvēki izvēlējušies par savām mājām.

Vēl pa vienam gelato un nedaudz saguruši dodamies uz viesnīcu. Nākamajā dienā ilgais lidojums uz Limu, Peru.

Amsterdama ir pilsēta, kurā noteikti atgriezīsimies!

Undīne