Pustukšs dzīvoklis. Šī ir mūsu pēdējā nakts šeit. Mantas ir pārdotas, atdotas vai arī nodotas glabāšanai pie radiem. Pēc nepilnām divām nedēļām būsim Limā, Peru. Visa mūsu iedzīve turpmāko gadu satilps divās mugursomās.

Mani caurvij dīvainas sajūtas - no vienas puses man jau tagad sāk pietrūkt saulrieti, ko var vērot no mūsu 11. stāva loga, sāk pietrūkt ceļš uz darbu un ikdienas rutīna. Sāku saprast, ka visi mazie ieradumi, kuri ir veidojušies vairāku gadu garumā, vairs nebūs aktuāli. No otras puses, man ir patīkams satraukums nezināmā priekšā. Mēs taču pārceļamies dzīvot uz Dienvidameriku!

Brīvā profesija un trīsdesmitgadnieka krīze divdesmit sešos gados

Man ir viss nepieciešamais laimīgai dzīvei: lielisks darbs, kolēģu cieņa, jumts virs galvas un, protams, mīloša sieva. Kāpēc gan vajadzētu kaut ko mainīt?

Manuprāt, atbildi uz šo jautājumu, savulaik, ļoti labi paskaidroja mans šefs:
"Pirmo reizi, ierodoties darbā, mēs vispār nesaprotam kas notiek. Mēs gaidām, ka jebkurā brīdī mūs nolamās par nekompetenci vai arī vienkārši atlaidīs. Gadiem ejot, šī sajūta samazinās un mēs sākam saprast, ka tomēr mēs darām darbu un darām to diezgan labi. Mēs esam vajadzīgi un ne tikai vajadzīgi, bet gandrīz neaizvietojami! Tā kā mums ir daudz enerģijas, mēs varam paveikt ļoti daudz un strādāt kā zirgi, lai varētu strauji virzīties pa karjeras kāpnēm. Šādā veidā mēs kļūstam par profesionāļiem. Mēs esam uzkāpuši virsotnē!
Tam seko loģisks jautājums:"Ko nu?""

Man un Undīnei šis bija tas brīdis dzīvē, kad jāpieņem lēmums, vai mēs paliekam turpat kur esam, vai arī sagaidām no sevis ko vairāk. Kas ir tas "vairāk"? Katram noteikti ir sava atbilde. Dažam tas būs nākošais pakāpiens pa karjeras kāpnēm, savs bizness. Dažam tas varbūt ir ģimenes pieaugums vai vienkārši pievēršanās kādam jaunam, jēgpilnam hobijam. Šāds posms dzīvē var būt izšķirošs, jo vai nu Tu veido sevi par to, kas Tu vēlies būt, vai arī neveido...

Manā gadījumā, man ir palaimējies strādāt darbu, kurā esmu ģeogrāfiskās lokācijas neatkarīgs. Ar laptopu varu paveikt savu darbu kaut vai no Amazones džungļiem, ar nosacījumu, ka ir pieejama elektrība un internets. Komunikācija pārsvarā notiek ar kolēģiem Latvijā un klientiem ārzemēs caur Skype. Izmantojot šādus labvēlīgus apstākļus, ar sievu nolēmām, ka šis ir īstais brīdis kļūt par ciparklejotājiem (Digital nomad). Milzīgs paldies manai darba vietai Diatom par uzticēšanos un atbalstu šim trakajam piedzīvojumam.

Pieņemot lēmumu pārcelties uz Latīņameriku, mēs ļaujamies neziņai un dzīve vairs neizskatās pēc monotona ceļa, bet gan pēc takas, kura sadalās neskaitāmās šķautnēs.

Plāns un tā realizācija

Tā kā lētākās biļetes, ko bija iespējams atrast uz Dienvidamerikas kontinentu, patrāpījās tieši uz Limu, mēs nolēmām ka tas būs gana labs sākuma punkts mūsu ceļojumam.

Lidojums ir no Amsterdamas un tam ir trīs "kājas": Amsterdama - Londona, Londona - Maiami, Maiami - Lima. Kopā gaisā un lidostās būs jāpavada nepilna diennakts.

Uz Amsterdamu lidosim no Rīgas ar AirBaltic.

Pirmais pieturas punkts, kurā plānojam palikt ilgāku laiku, mums būs pilsēta Arekipa. Tā atrodas Peru dienvidos, triju vulkānu pakājē. Pagaidām plānojam tur palikt apmēram mēnesi, apgūt spāņu valodu un brīvdienās doties pārgājienos dabā.

Tālākie plāni, uz kuru valsti doties pēc Peru, vēl ir procesā. Ir versijas ar vietu improvizācijai.

Ko sagaidīt no šī bloga?

Primāri šis blogs būs apraksts par mūsu piedzīvojumiem un ikdienas gaitām. Vēlamies, lai mūsu radi, draugi un paziņas ir informēti. Ja gadīsies kādu pamudināt uz trakām un drosmīgām idejām, būsim tikai priecīgi!

Jānis